Umut Yılman

Umut Yılman

Umut Yılman

2002 yılında Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümümden mezun olduktan sonra İzmir Life isimli dergide Reklam Temsilcisi olarak çalışmıştır. Lise ve üniversite yıllarında yazları Su Sporları alanında çalışarak öğrencilik yıllarına ekonomik katkı sağlamıştır.

İlaç sektörüne 2004 yılında Solvay İlaç çatısı altında Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak başlamıştır. Merkezi Sinir Sistemi, Gastroenteroloji ve Kardiyoloji gibi alanlarda çalıştıktan sonra yine Solvay İlaç çatısı altında değerlendirme merkezi sonrasında 2008 yılından itibaren görevini Eğitim Müdürü olarak sürdürmüştür. Solvay İlaç ve Abbott İlaç entegrasyonu sonrasında Abbott bünyesinde Satış Eğitim ve Gelişim Koordinatörü olarak görev almıştır. 2012 ve 2015 yılları arasında Takeda İlaç’ta Eğitim Müdürü olarak görev almış ve şu an çalışmalarını serbest eğitimci olarak sürdürmektedir.

Saha ekiplerinin satış ve gelişim eğitimleri ile bölge yöneticilerinin koçluk ve liderlik gibi eğitimlerini vermiştir. Çalıştığı şirketlerde yer aldığı projelerden bazıları şunlardır;

  • Yönetici Geliştirme Programı – Solvay İlaç
  • iSell – Satış Teknikleri Eğitimi Geliştirme – Uluslarası Proje – Abbott İlaç
  • Online Koçluk Modülü, İstatistikleri ve Uygulaması – Takeda İlaç

Eğitimlerinde Sosyoloji formasyonundan da faydalanan Umut, verimli bir eğitimin temelinin katılımcıların aktif rol almasına bağlı olduğuna inanmaktadır.

Hobileri arasında en çok zaman ayırdığı ise amatör fotoğraf çekimidir.